Tolgahan Demir
Projeniz mi var?
contact

WordPress Uzmanı Mı Arıyorsunuz?

Wordpress Uzmanı

Kendiniz veya kurumunuz için bir web sayfası oluşturmaya karar verdiniz. Ancak aklınızda “Bir web sitesi tasarımı nasıl olur?”, “arama motoru sonuçlarında potansiyel müşterilerim beni bulabilecek mi?”, “İnternet ücretli/ücretsiz hazır wordpress temalarıyla dolu. Acaba hangisi benim için en uygunu?” gibi sorular var ve işe nereden başlayacağınız hakkında en ufak bir fikriniz yok. İşte bu noktada bir wordpress uzmanı ile çalışmanız zaman ve ekonomi açısından sizin için en doğru seçim olacaktır.

WordPress uzmanı ile birlikte web sayfanızın içeriğine ve kafanızda kurguladığınız şablona karar verdikten sonra WordPress uzmanı, yayımlanacak içeriğe ve web sitenizin fonksiyonlarına göre bütçenize en uygun sunucuyu yani “hosting” ve alan adını, yani “domain”‘inizi sağlayarak kurulum için ilk aşamayı tamamlayacaktır. Bir freelance wordpress uzmanıyla çalışmak web sitesi sahip olma hayalinize ulaşmanız için en hızlı ve ekonomik yoldur.

WordPress Uzmanı Kimdir, Nedir ve Neler Yapar?

WordPress uzmanı ünvanına sahip olmak günümüzde çok kolay gibi görünse de aslında oldukça fazla bir bilgi birikimine ve deneyime sahip olmanız gerekmektedir. Sanılanın aksine wordpress uzmanı olmak, sadece internet üzerinden ücretli ya da ücretsiz şekilde indirilen temaları kurup içerik girmekten çok daha fazla yetkinlik gerektiren bir meslektir. Web sayfanız için en doğru wordpress uzmanını seçerken ince eleyip sık dokumanız gerekmektedir. Hazır temayı satın aldık veya temin ettik, kurulumunu yaptık, sayfaları düzenledik fakat daha sonra temanızda yer almayan bir fonksiyonu wordpress uzmanından web sayfanıza eklemesini talep ettiniz. WordPress uzmanı bu talebinizi karşılayamıyorsa maalesef doğru uzmanla çalışmıyorsunuz demektir.

Tam da bu noktada çalışmış olduğunuz wordpress uzmanının deyim yerindeyse uzmanlığını gösterme vaktidir. Başarılı bir wordpress uzmanı bir projeye başlarken, projenin fikir aşamasından hayata geçirilmesine sürekli güncel kalmasına kadar her an projenin içerisinde yer alır ve müşterisine yol gösterir. Tasarım, yazılım, site içi seo, site dışı seo stratejilerini geliştirir, web sayfanızı ziyaret eden ziyaretçileriniz için en kaliteli deneyimi sunmayı hedefler. WordPress uzmanı talepleriniz doğrultusunda gereken sayfaları oluşturacak, menü düzenlemelerini yapacak, ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilecek içerikleri ön plana çıkaracak ve tüm taşları yerine bir bir oturtacaktır.

WordPress Nedir? Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

WordPress PHP yazılım dili kullanılarak kodlanmış açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir(CMS). Kullanıcıların hiçbir kod bilgisi olmadan sadece dakikalar içerisinde kişisel veya kurumsal amaçları doğrultusunda bilgi paylaşımı yapabileceği, görsel paylaşabileceği bir yazılımdır. Kolay kullanımı, güçlü, hızlı, esnek, fonksiyonel ve Google gibi arama motorlarıyla olan ilişkisinin olumlu olması sebebiyle günümüzde oldukça popülerdir. Tüm dünyadaki web sayfalarının %30’u wordpress altyapısını kullanmaktadır ve bu oran gün geçtikçe daha da hızlı bir biçimde artmaktadır.

WordPressin kullanım alanlarına gelecek olursak, ilk bakışta sadece blog işlevi gören bir yapıda görünmesine rağmen aslında yapabileceğiniz şeyler neredeyse sınırsızdır. Basit bir blogdan kurum içerisinde kullanılabilecek bir evrak takip sistemine kadar çok farklı amaçlarla kullanılabilir. Tabii ki tüm bu gelişmiş fonksiyonlar internet üzerinden satın aldığınız ücretli veya ücretsiz temalarda yer almayabilir. Bu aşamada yine bir wordpress uzmanı ile çalışmanız en doğru tercih olacaktır.

WordPress yazılımına wordpress’in WordPress Türkiye resmi sitesinden ücretsiz bir şekilde ulaşabilmeniz mümkün.

WordPress Danışmanlık Hizmeti

Ben Wordpress web tasarımı, wordpress tema kurulumu, wordpress sunucu taşıma, wordpress tema düzenlenmesi, wordpress özel tema tasarımı, wordpress eklenti kodlama, WordPress hız optimizasyonu vb. wordpress altyapısıyla geliştirilen veya geliştirilecek olan her proje konusunda uzman kimliğimle hizmet vermekteyim. Web sayfamın sağ tarafında bulunan mektup simgesine tıklayarak iletişim formu aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz. Veya sayfamın en alt kısmında bulunan iletişim bilgilerimi kullanarak bana ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Kapat
Hadi Bir Proje Başlatalım!

Harika insanlarla ilginç projelerde yer almaktan keyif alıyorum. Yer aldığım tüm projelerde ortalama deneyimin üzerine çıkmayı hedefliyorum.

Merhaba, benim adım ve için çalışmaktayım. Seninle projemiz için bir görüşme yapmak istiyoruz. Bizimle mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsin. Bu sayede projemiz için seninle daha detaylı bir görüşme sağlayabiliriz.
Tab tuşuyla sekmeleri atlayabilirsiniz.